Arama Yapın

Rusça Hazırlık Eğitimi

Belarus’da herhangi bir üniversite lisans programına, yüksek lisans ya da doktora programlarına kayıt yaptıran her öğrenciden dil yeterlilik belgesi istenir. Bu belge seçilen programın diline göre İngilizce ya da Rusça olmak üzere tip ve seçilen bölümün ve üniversitenin programına göre istenen puanda değişkenlikler gösterebilir.

Uluslararası belgelerin geçerli olduğu gibi üniversite tarafından yapılan sınavlar da üniversite dahilinde geçerlidir. Hazırlık fakültesine kayıt için gerekli olan belgeler, lise diplomanız ve lise not dökümünüzdür. Bu belgeler eşliğinde hazırlık fakültesine kayıt edilirsiniz.

Hazırlık fakültesinde Rusçanın yanında alan dersleri de görüp bunlardan sorumlu olursunuz. Örneğin mühendislik okuyacak öğrenci mühendislik fakültesi hazırlık sınıfına kaydedilir. Tıp okuyacak öğrenci tıp sınıfına, hukuk okuyacak öğrenci ise hukuk fakültesi sınıfına kaydedilir. Mühendislik hazırlık fakültesinde okuyan öğrenci, Rusçanın yanında matematik, fizik, kimya gibi dersler de görür ve bunlardan sorumlu olur. Hukuk okuyacak öğrenci ise alan derslerine göre bir hazırlık eğitimi alır.

Hazırlık fakültesinde ara sınavlar olmasının yanında mezuniyet sınavı da bulunmaktadır. Hazırlık fakültesinde aldığınız tüm dersleri hazırlık fakültesi mezuniyet sınavında vermek zorundasınız. Bu sınavların verilmesinin ardından hazırlık fakültesi sertifikası almaya hak kazanır, istediğiniz üniversitede istediğiniz bölüme kayıt yaptırabilirsiniz.

Kayıt yaptırdığınız üniversite, hazırlık eğitimi aldığınız üniversiteden farklı ise üniversitenin insiyatifine bağlı olmak kaydı ile gerekli gördüğünde sınava tabii tutabilir. Fakat bu oran oldukça azdır.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Belarus'da ya da Türkiye'den bir üniversiteden mezun oldunuz; devam etmek mi istiyorsunuz? İşinize yarayacak tüm bilgiler burada.
Belarus'da İngilizce eğitim almak istemiyor ve Rusçanızın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, Rusça dilbilgisi ve seçeceğiniz alana göre değişkenlik gösterecek temel hazırlık eğitimi.
Belarus'da üniversite eğitimi alma; kabaca üniversitelerin yapısı, en çok tercih edilen bölümler, zorlukları ve kolaylıkları.
Belarus'da eğitim sistemi; eğitim süresi, Türkiye'den farklı olduğu konular, bilinmesi gerekenler ve fark yaratan konuları burada bulabilirsiniz.