Arama Yapın

Yüksek Lisans&Doktora Eğitimi

Türkiye’den ya da herhangi bir ülkeden 4 yıllık eğitim programı (lisans, bachelor) diplomanız varsa, Belarus’da bir yüksek lisans programına başvurabilirsiniz. Yüksek lisans ve doktora programları dil yeterliliği ve diploma ortalaması istemektedir. Bazı programlarda İngilizce olmak üzere Rusça dil yeterliliğinizi gösterir belge, üniversiteden mezuniyetinizin hangi ortalama ile olduğunun tespiti ve yeterlilik kararı üniversite tarafından yapılmaktadır; alan değişim kararı üniversite tarafınadan verilmektedir. Dil yeterliliğini belgeleyemeyen öğrenciler ile başvurdukları üniversitenin 1 yıllık hazırlık fakültesi programına kayıt yaptırıp, dil yeterlilik belgelerini almalarının ardından istedikleri üniversite ve yüksek lisans veya doktora programına kayıt yaptırabilirler. Dil yeterlilik belgesinin başvurulan üniversite tarafından verilmesi şartı yoktur; aldığınız dil yeterlilik belgesi ya da diğer adıyla hazırlık sertifikası ile ülke genelinde herhangi bir üniversiteye başvurabilirsiniz.

Dil yeterliliğini sağlayan öğrenciler, istedikleri üniversiteye kayıt yaptırabilirler. Yüksek lisans programları 4 yarı yıl olmak üzere çoğunlukla 2 yıldır. Doktora programlarının süresi ise uzmanlık alanına göre değişkenlik göstermektedir.

Belarus’dan aldığınız yüksek lisans ve doktora diplomalarının Avrupa Birliği’nde ve dünyada geçerliliği mevcuttur.

Belarus’da yüksek lisans ya da doktora eğitimi alma ile ilgili aklınıza takılan tüm soruları, internet sitemizin herhangi bir yerinde bulunan iletişim kanalları üzerinden ya da iletişim sayfamız üzerinden bizimle iletişime geçerek, siz en yakın danışmanımız ile temas haline geçebilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Belarus'da ya da Türkiye'den bir üniversiteden mezun oldunuz; devam etmek mi istiyorsunuz? İşinize yarayacak tüm bilgiler burada.
Belarus'da İngilizce eğitim almak istemiyor ve Rusçanızın yeterli olmadığını düşünüyorsanız, Rusça dilbilgisi ve seçeceğiniz alana göre değişkenlik gösterecek temel hazırlık eğitimi.
Belarus'da üniversite eğitimi alma; kabaca üniversitelerin yapısı, en çok tercih edilen bölümler, zorlukları ve kolaylıkları.
Belarus'da eğitim sistemi; eğitim süresi, Türkiye'den farklı olduğu konular, bilinmesi gerekenler ve fark yaratan konuları burada bulabilirsiniz.