Arama Yapın

Belarus Üniversiteleri Soru&Cevap sayfamızı güncelledik

Belarus Üniversiteleri hakkında öğrencilerimizden gelen sorulardan bazılarını soru ve cevap sayfamızda yayınladık. Bu sayfa üzerinden belarus üniversiteleri, belarus’da yaşam, belarus’un eğitim sistemi gibi birçok konu üzerine bilgi edinebilirsiniz. Soru cevap sayfamız öğrencilerimizin en doğru kararı alabilmesi ve yaşamlarını etkileyecek bu önemli kararları alırken doğru yönlendirilmeleri için en doğru ve tarafsız olarak işlenmiştir. Bu sayfada yer alan bilgilere tamamen güvenebilir, sayfada bulamadığınız bilgileri bizlere sorabilirsiniz.

Soru ve Cevap sayfamızdan bazı soru ve cevaplar

 

Belarus’da üniversite eğitimi görmek için Rusça bilmem mi gerekiyor?

Hayır, Belarus’da üniversite eğitimi görmek için, lisans, master ya da doktora programları farketmeksizin varsa İngilizce programlarda, yoksa hazırlık eğitimi alarak eğitiminize başlayabilirsiniz. Eğer Rusça seviyeniz yeterli değilse hazırlık eğitimi görmek zorundasınız.

Belarus’da İngilizce eğitim görebilir miyim?

Belarus’da üniversiteler bazı programlarını İngilizce olarak da açmaktadır. Bu programlar Rusça ile eşzamanlı ve farklı gruplarda verilmektedir. Hangi bölümlerde İngilizce eğitimi verildiğini öğrenmek için bizimle iletişime geçebilirsiniz.

Belarus’da hangi bölümler İngilizce?

Belarus Devlet Üniversitesi (BSU) ve Belarus Ulusal Teknik Üniversitesi (BNTU) üniversitelerinin çoğu programının İngilizce desteği mevcuttur. Lütfen bizi arayarak bilgi alınız.

Belarus’da Rusça okumak zor mu?

Belarus ve Ukrayna’da her yıl onlarca üniversite öğrencimiz hazırlık eğitimlerini başarıyla tamamlamakta ve üniversite eğitimlerine başlamaktadır. Hazırlık dönemi ve 1. sınıfın bir kısmında, yabancılık sona erip dile tam hakim olunduğunda deneyimlerimize dayanarak eğitim öğretimi aksatacak kadar bir problem olmasını öngörmüyoruz ve öğretmenlerimizden, öğrencilerimize dair herhangi bir şikayet almıyoruz.

Belarus herhangi bir dil yeterlilik belgesi istiyor mu?

Belarus’da eğitim görebilmek için İngilizce ya da Rusça dil seviyenizi belgeler olabilmeniz gerekiyor.

Rusça bilmiyorum, hazırlık eğitimi mi alacağım?

Rusça bilmiyorsanız, Belarus’daki Rusça programlar için hazırlık eğitimi almak zorundasınız. Hazırlık eğitimi sadece dil odaklı değil, 1. sınıfta seçeceğiniz bölümün temel derslerini de kapsamaktadır. (Matematik, fizik, kimya vb. lise konuları)

Hazırlık eğitimini geçemezsem ne olur?

Hazırlık eğitiminizi, eğitimin sonunda olacağınız sınav ile belgeleyeceksiniz. Eğitim sonu sınavını geçemediğiniz takdirde, belirli dönemlerde açılan sınavlara tekrar kayıt olabilirsiniz. Fakat geçmiş yıllardan edindiğimiz tecrübeye göre öğrencilerimizin çoğu hazırlık eğitimlerini başarı ile tamamlamaktalar.

 

Soru&Cevap sayfamızdaki tüm soruları görüntülemek için lütfen buraya tıklayınız.

Soru&Cevap sayfamızda bulunmayan bir sorunuz için, sitemizin herhangi bir yerinde bulunan iletişim formu ya da iletişim sayfamız üzerinden size en yakın danışman üzerinden bizimle iletişime geçebilir, sorularınızı iletebilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Babil Eğitim olarak 2017/2018 eğitim öğretim sezonu için Belarus Devlet Pedagoji Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladık.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eğitim fakültesi dekanlığı girişimi ile Belarus üniversiteleri ile çeşitli temaslarda bulunuldu.
Minsk, Bağımsız Devletler Topluluğu içinde suç oranları, anketler ve çeşitli istatistiklere dayandırılarak en güvenli şehir seçilmiştir.
Belarus Üniversiteleri ile aklınıza takılan, öğrencilerimizden sürekli aldığımız soruları bir sayfada derledik. Bu sayfa üzerinden üniversiteler ile ilgili birçok bilgiyi edinebilirsiniz.