Arama Yapın

BDT’de en güvenli şehir Minsk

Eski Sovyetler Birliği ülkelerinden oluşan Bağımsız Devletler Topluluğunda (BDT) en güvenli şehir Minsk seçildi.

8 aralık 1991 tarihinde Rusya Federasyonu, Ukrayna ve Belarus arasında imzalanan anlaşma ile kurulan Bağımsız Devletler Topluluğu bünyesine Sovyetler Birliğinden dağılan diğer ülkeleri de alarak, ekonomik, ticari ve askeri işbirliğini birliğin dağılmasından önceki düzeyinde tutmayı amaç edinerek eski Sovyet ülkeleri arasındaki işbirliğini sağlamıştır.

Numbeo.com tarafından anket ve bazı istatistiklere dayandırılarak hazırlanan raporda Bağımsız Devletler Topluluğu dahilinde en güvenli şehir Minsk seçilmiştir. Siteye göre BDT dışında Birleşik Arap Emirlikleri’nde bulunan Abu Dabi dünyanın en güvenli şehri olarak listenin başında bulunuyor. Listede Münih, Taipei, Basel, Doha ve Zürih gibi şehirler de hazırlanan listede dünyanın güvenli şehirleri olarak bulunmaktadır.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Babil Eğitim olarak 2017/2018 eğitim öğretim sezonu için Belarus Devlet Pedagoji Üniversitesi ile işbirliği anlaşması imzaladık.
Çanakkale Onsekiz Mart Üniversitesi eğitim fakültesi dekanlığı girişimi ile Belarus üniversiteleri ile çeşitli temaslarda bulunuldu.
Minsk, Bağımsız Devletler Topluluğu içinde suç oranları, anketler ve çeşitli istatistiklere dayandırılarak en güvenli şehir seçilmiştir.
Belarus Üniversiteleri ile aklınıza takılan, öğrencilerimizden sürekli aldığımız soruları bir sayfada derledik. Bu sayfa üzerinden üniversiteler ile ilgili birçok bilgiyi edinebilirsiniz.