Arama Yapın

Kamu Yönetimi Akademisi (PAC)
Üniversite Tipi
Devlet
Kuruluş Tarihi
29 Ocak 1991
Rektör
Marat Zhilinsky
Fakülte Sayısı
11
Öğrenci Sayısı
10000
Kampüs
Şehir
Bulunduğu Yer
Minsk, Belarus
İnternet Sitesi
Üniversite Tarihi ve Eğitimi

Kamu Yönetimi Akademisi (PAC), Belarus Cumhuriyeti, Cumhurbaşkanlığı idaresinde kurulan bir akademidir. Belarus kamu idarelerinde çalışacak kalifiye eleman ihtiyacı ve halihazırda çalışanların yeniden eğitilmesini amaçlayan akademi Sovyetler Birliğinin dağılmasının ardından oluşacak boşluğu gidermek amaçlı 1991 yılında kurulmuş, 1995 yılında başkanlık akademisi ünvanını kazanmıştır.

Akademi yalnızda devlet ve kamu idaresi alanlarında iddialı kalmayıp, eğitim alanında da dünya standartlarını yakalamıştır.

Akademinin eğitim öğretiminde yaklaşık 450 bilim adamının katkısıyla sınırlı kalmayıp, sürekli olarak devlet görevlerinde bulunan kişiler, yabancı konuklar derslere katılıp, öğrencilere teorik eğitimin yanında pratik eğitim konusunda hazırlıklı olmaları konusunda eğitmektedir.

Akademide günümüzde yaklaşık 6,000 öğrenci lisans ve yüksek lisans eğitimlerine devam etmektelerdir. Bunun yanında yaklaşık 4,500 devlet memuru ve üst düzey yöneticiler üniversitede görevde yükselmeleri için gerekli olan eğitimi almaktadırlar.

Akademide her yıl yüzlerce bilimsel yayının yanı sıra, dünya çapında organize edilen konferanslar verilmektedir. Öğrencilere okulun tesisleri sayesinde tam anlamıyla teorik, metodojik, uygulamalı eğitim verilmektedir.

Akademinin araştırma-geliştirme enstitülerinden hariç, temel eğitim verilen 6 fakültesi bulunmaktadır.
IT merkezi, basın merkezi gibi 6 merkezi, 6 araştırma merkezi ve bağımsız enstitüsü, kütüphane gibi 7 destek binası bulunmaktadır.

Akademi bünyesindeki fakülteler:
Yönetim Fakültesi
İnovatif Eğitim Fakültesi
Eğitim Fakültesi
Yeniden Eğitim, Geliştirme Fakültesi
Kariyer Gelişim Fakültesi
Hazırlık Fakültesi

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Kamu Yönetimi Akademisi (PAC), devlet birimlerinde görev alacak elemanların yetiştirilmesi amacı ile kurulmuş bir üniversitedir.
Gomel Pavel Sukhoi Devlet Teknik Üniversitesi (GSTU), Belarus'un Gomel şehrinde bulunan, enerji ve makine mühendislikleri üzerine yoğunlaşmış bir teknik üniversitedir.
Belarus Devlet Lojistik Üniversitesi (BSUT), Gomel şehrinde bulunan, lojistik üzerine uzmanlaşmış kadrosu ile dünya standartlarında eğitim veren bir üniversitedir.
Minsk Devlet Dilbilim Üniversitesi (MSLU) dünya üzerinde konuşulan birçok dil için tercümanlık eğitimi alabileceğiniz bir üniversitedir.