Arama Yapın

Evde Beslenme

Belarus mutfağı büyük oranla patates ve mantar üzerine kurulmuştur. Kırmızı et de patatesle birlikte maliyetinin düşük olması nedeniyle her yemekte kullanılmaktadır. Belarus geleneksel yemeklerinin başında Draniki ve Borşç gelmektedir. Bunların yapımı öğrenciler için zahmetli olduğundan herhangi bir restoranda rahatlıkla bulabilirsiniz.

Belarus genelinde, et ve et ürünleri, sosis, slam, süt ve süt ürünleri, deniz ürünleri, patates, soğan Türkiye’ye göre oldukça ucuzdur. Mutfağınızda Türkiye’de yapabildiğiniz yemekleri Belarus’da da yarı maliyetiyle yapabilir, geçim maliyetlerinizi düşürebilirsiniz. Türkiye’de bulup Belarus’da tam anlamıyla bulamayacağınız ve eksikliğini hissedeceğiniz şey yoğurt olacaktır. Bu açığı smetana ile kapatmaya çalışabilirsiniz.

Belarus’da 3 çeşit içme suyu bulacaksınız. Bunlar gazsız (Türkiye’de kullanılan), yarı gazlı ve yazlı sulardır. Gazlı suları 1-1.5 litrelik pet şişelere koyulmuş maden suları olarak düşünebilirsiniz. Yerel halk genelde gazlı suları tercih etmektedir. Ve tahmin edebileceğiniz gibi alkollü içecekler Türkiye fiyatının yaklaşık 8’de 1’i gibi fiyatlara satılmaktadır. Her çeşit içkiyi bulabilirsibiz.

Genel olarak Türkiye süpermarketlerinde bulduğunuz şeylerin tamamını Belarus’da da bulabileceksiniz. İstisnasız her yurtta mutfak ve fırın, gazlı ocak gibi ekipmanlar bulunmaktadır. Evde&yurtta beslenen bir öğrenci yaklaşık olarak 150-200 dolar beslenme giderine sahiptir.

Dışarıda Beslenme

Fast-food zincirlerinde Türkiye fiyatlarının yarısında beslenmenin yanı sıra, restoranlar, üniversite çevresinde bulunan pizzacıları kullanabilirsiniz. Çoğu süpermarkette hazır yemek satışı da yapılmaktadır. Köfte, Rus salatası, tavuk, hamur işleri gibi bir çok gıdayı hazır, pişmiş, ısıtılmış olarak marketlerde bulabilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Belarus'da evimden ya da yurdumdan okuluma nasıl giderim? Ulaşım kolaylıkları ve yer tarifleri.
Belarus'da ne yenir? Yemek kültürü, tercih edilen mekanlar ve Türk mutfağından ayrılamayanlar için Türk restoran adresleri.
Belarus'da nerede kalabilirsiniz? En ekonomik nerede kalabilirsiniz, yurtta kalmak, eve çıkmak gibi aklınızdaki tüm sorunların cevapları.