Arama Yapın

Belarus’da Yaşam

Belarus’da Yaşam Giderleri

Minsk’te öğrenci yurdunda ikamet eden, gece hayatı olmayan bir öğrencinin tahmini aylık gideri her şey dahil 350 dolar olacaktır. Eğer öğrenci yurdunda kalmıyorsa ekstra ev kirası gideri olacaktır. Bu konu için detaylı bilgi edinme adına barınma sayfamıza gözatabilirsiniz. Ulaşım giderleri için ulaşım sayfamıza göz atabilirsiniz.

İklim

Belarus, iklim açısından kışları soğuk ve yağışlı (ocak-şubat aylarında -20 dereceye kadar düşmektedir) yazları ise ılık ve nemli (temmuz-ağustos aylarında 30 dereceye kadar çıkıyor) geçmektedir.

Belarus’da iklim kışları aşırı soguk ve kar yağışlı, yazları ise sıcaktır. (temmuz ağustos ayları) Hava sıcaklıkları ekim-mayıs arası kış standartlarında seyretmektedir. Yurtta kalan bir öğrenci ise ısınma ihtiyacı merkezi sistem tarafından karşılanıyor. Belarus’da okuyacak tüm öğrencilerimizin kesinlikle 1 büyük tip mont, 1 standart mont ve kışı problemsiz geçirecek kadar giyim malzemesi getirmeleri önemle tavsiye edilir.

Güvenlik ve Huzur

Belarus’da güvenlik ve huzur konusunda şüpheye düşmeyeceğiniz, trafiği olmayan, çevre ve gürültü kirliliği olmayan, geniş caddeleri ve yeşik park ve doğası ile huzurlu bir ülkedir. Suç oranı oldukça düşüktür. Günün her saati Minsk’in her sokağında güvenle dolaşabilir ve huzur içinde yaşamınızı ve öğrencilik hayatınızı sürdürebilirsiniz.

BROŞÜRÜ İNDİRİN
BU İÇERİĞİ OYLAYIN:
PAYLAŞIN:
Sorularınız mı var?

Bizi arayın

İstanbul Merkez Ofisimiz
0212 570 82 83
0542 670 82 83
0543 872 13 03
Diyarbakir Bölge Ofisimiz
0412 228 89 51
0532 443 89 51
0505 828 31 03

Telefonunuzu bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Mesaj bırakın

Adınız

E posta adresiniz

Telefon numaranız

Mesajınız

Vermiş olduğum telefon numarası üzerinden mesai saatleri içerisinde aranmayı,
e-posta adresi üzerinden 24 saat benimle iletişime geçilebilmesini onaylıyorum.

Belarus'da evimden ya da yurdumdan okuluma nasıl giderim? Ulaşım kolaylıkları ve yer tarifleri.
Belarus'da ne yenir? Yemek kültürü, tercih edilen mekanlar ve Türk mutfağından ayrılamayanlar için Türk restoran adresleri.
Belarus'da nerede kalabilirsiniz? En ekonomik nerede kalabilirsiniz, yurtta kalmak, eve çıkmak gibi aklınızdaki tüm sorunların cevapları.